O Fundacji

Fundacja All That Art! (działająca od listopada 2011) promuje sztukę i kulturę jako inspirację dla rozwoju osobowości i wrażliwości. Współpracuje z artystami, ekspertami i instytucjami związanymi ze sztuką współczesną w Polsce i za granicą, a także z innymi fundacjami w działaniach charytatywnych. Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

  1. Edukację
    – inwestowanie w rozwój publiczności, popularyzację wiedzy o sztuce i ponadczasowej roli artysty w społeczeństwie na warsztatach i wykładach, takich jak „Sztuka jako paliwo kreatywności”, „Know-How Art”, „Współczesny design” oraz dedykowane wykłady dla studentów i młodych artystów dotyczące strategii budowania marki artysty.

    – projekty specjalne: „Małe Wielkie Kolekcje” – prezentacja prywatnych kolekcji osób merytorycznie związanych ze sztuką, jej historią i instytucjami sztuki (Mariusz Hermansdorfer, Bożena Kowalska, Bogusław Górecki) wraz z publikacją katalogów kolekcji. To unikalna okazja do poznania osobistych refleksji, komentarzy i wspomnień właścicieli oraz twórców kolekcji, a także do odkrycia mniej znanych lub zapomnianych artystów i ich osiągnięć.
  2. Prezentację sztuki we współpracy z kuratorami i historykami sztuki:
    – od 2012 roku Fundacja prowadzi własną galerię MIA, prezentującą klasyków polskiej sztuki (np. Tadeusz Kantor, Józef Hałas, Konrad Jarodzki, Andrzej Gieraga), artystów średniego pokolenia (np. Krzysztof Bednarski, Iwona Demko, Zdzisław Nitka) oraz młodszych twórców zdobywających uznanie krytyków i publiczności (np. Karol Palczak, Urszula Madera, Agnieszka Apoznańska i inni).

    – w ramach mia ART BOOKS Fundacja wydaje katalogi i publikacje z tekstami kuratorskimi.

    -od 2019 roku Fundacja współorganizuje konkurs malarski „Postawy” dla młodych artystów z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

    – Fundacja współpracuje z muzeami sztuki, jak np. organizacja retrospektywnej wystawy Józefa Hałasa „Poszukiwania” w Muzeum Architektury we Wrocławiu w 2017 r. (kurator: Bogusław Deptuła; katalog wystawy oraz katalog z prywatnymi tekstami artysty).

    – W 2016 roku, równolegle z działalnością galerii mia, Fundacja zorganizowała, sfinansowała i prowadziła nietypowe miejsce dla sztuki współczesnej, na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu, pod nazwą ART MAIN STATION by mia, w zaadaptowanej przestrzeni o powierzchni ponad 400 m² na pierwszym piętrze głównej hali dworca, a w 2017 roku na ponad 1000 m² na drugim poziomie, w Galerii Dworcowa (obecnie BWA Wrocław).

Najważniejsze działania na dworcu obejmowały niekomercyjne prezentacje najwybitniejszych nazwisk polskiej sztuki, we współpracy z przedstawicielami polskiego muzealnictwa i krytyki sztuki, m.in. dr Bożeną Kowalską i dr Mariuszem Hermansdorferem. 

  • „Medytacja i Ekspresja”, kuratorzy: Bożena Kowalska i Mariusz Hermansdorfer. Artyści: Roman Opałka, Wojciech Fangor, Alina Szapocznikow, Magdalena Abakanowicz, Władysław Hasior, Kajetan Sosnowski. Opublikowano katalog z esejami kuratorów.
  • „Ślady istnienia, hołd dla Magdaleny Abakanowicz (1930-2017)”, kuratorzy: Mariusz Hermansdorfer, Maria Rus Bojan. Retrospektywna wystawa rzeźb i rysunków na dworcu Wrocław Główny i w przestrzeniach miejskich. Wydano katalog prac dokumentujący całe wydarzenie, wraz z esejami kuratorskimi. Główna część wystawy była prezentowana w Galerii Dworcowa na drugim piętrze Dworca Głównego. Rzeźby w wystawie plenerowej rozmieszczono w siedmiu miejscach Wrocławia: na placu przed dworcem, w dziedzińcu Muzeum Architektury, w Muzeum Współczesnym Wrocław, w Przejściu Świdnickim – przestrzeni Miejskiej Biblioteki Publicznej, na lotnisku – Starachowice, w Dzielnicy Czterech Świątyń – w dziedzińcu Synagogi Pod Białym Bocianem oraz przy Bastionie Ceglarskim między ASP we Wrocławiu a Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Celem działań artystycznych na dworcu było dotarcie z najlepszą sztuką i narracją wokół niej do jak najszerszej publiczności, promowanie doświadczenia sztuki współczesnej w codziennym życiu, w podróży, w miejscu dostępnym i akceptowalnym dla wielu. Dworzec, w swoim unikalnym przemysłowym charakterze, z niezwykłym światłem, dźwiękami życia i podróży, stanowił idealne, żywe tło dla dyskursu artystycznego.

Kontynuacją działań na dworcu były

  • Wystawa „Obecność. Istota. Tożsamość” prac Magdaleny Abakanowicz w Muzeum Sztuki i Techniki Stara Kopalnia w Wałbrzychu w latach 2018-2019.
  • Wystawa „Obecność. Istota. Tożsamość” prac Magdaleny Abakanowicz w Timisoarze w Muzeul de Arte w 2019 r.; kurator Maria Rus Bojan, katalog wystawy w Wałbrzychu oraz w Timisoarze.

Od 2015r. do 2021r. Fundacja All That Art przy współudziale Fundacji Magdaleny Marty Abakanowicz Kosmowskiej i Jana Kosmowskiego pracowała nad katalogiem rozumowanym Magdaleny Abakanowicz.